Како што само тој знае: Дибиров го „извади од патики“ Маргуч (ВИДЕО)

Тимот на Вардар води против Веспрем со 6-4 по десетина минути игра во финалето од Лигата на шампионите.

Македонскиот првак игра одлично, а голот за прво водство на Вардар од два гола разлика беше дело на Тимур Дибиров.

Погледнете..