Како Стевановиќ го „откажа“ Вардар (ВИДЕО)

Македонскиот првак Вардар во Загреб имаше можност да ја запише петтата последователна победа во Лигата на шампионите, но „плинарите“ предводени од одличниот голман Иван Стевановиќ го искористија дуелот да ја прекинат црната серија порази на почетокот на сезоната. Додека Стевановиќ делуваше моќно и несовладливо, неговите колеги на спротивната страна немаа свој ден и токму затоа ППД Загреб по пет одиграни кола ја забележа првата победа во елитното натпреварување (28-27).

Zagreb's Stevanovic stops Vardar in their tracks | Round 5 | V…

Stunning Stevanovic!Enjoy the RK Zagreb keeper's highlight reel as he inspired the Croatian champions to a comeback win over RK Vardar on Saturday.

Geplaatst door EHF Champions League op zondag 23 oktober 2016