Како се славеше во соблекувалната на Вардар? (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар со уште една херојска партија успеаја да стигнат до уште еден трофеј во Лигата на шампиоите.

Одиграа неверојатен натпревар и стигнаа до голема победа од 27:24 против Веспрем со што стигнаа до втората круна. Вардар е одново шампион и на тронот во Келн!

Погледнете како беше на теренот и во соблекувалната на вардарци по завршувањето на натпреварот…