Како се радуваа младинците по триумфот над Бразил (ВИДЕО)

Со победата над Бразил со 28:23, не само што обезбедивме место во осминафиналето на Мундијалот во Алжир, туку Македонија се најде и на второто место во групата Ц, зад Шпанија. Тоа значи дека противник во елиминациската фаза ќе ни биде третопласираниот тим во групата Д, а тоа е домаќинот. Погледнете ја радоста  на нашите младинци по победата над јужноамериканскиот противник….