Како металурзи ја прославија победата над Елверум (ВИДЕО+ФОТО)

Металург победнички ја стартуваше новата сезона во Лигата на шампионите, откако славеше премиерна победа над норвешки Елверум со 18:17. Овие два бода и начинот на кој составот од Автокоманда дојде до нив беа вредни прослава, со добро друштво, храна и песна. Ракометарите на Металург овој убав ракометен ден го завршија во еден од националните скопски ресторани со македонска песна и убава атмосфера. Во продолжение погледнете дел од амбиентот на победничката прослава на тимот од Автокоманда…

metelver-3

metelver-2

metelver-4

ФОТО+ВИДЕО: instagram.com