Каде Вардар го загуби полуфиналето против Кил (ВИДЕО)

Вардар не успеа да дојде до пласман во финалето на Супер Глоуб турнирот во Дамам во Саудиска Арабија откако денеска загуби од Кил со 30:34. Во меч во кој имаше еден многу лош период особено од 36. до 45. минута кога немаше ниту еден постигнат гол, а примени беа дури седум и тешко можеше да се направи нешто повеќе.

Играч на натпреварот беше голманот на Кил, Никлас Ландин кој бранеше одлично во клучните моменти и тој беше виновникот што Вардар девет минути чекаше на погодок. Aко не го следевте овој меч можете да видите каде екипата на Вардар го загуби полуфиналето и шансата в сабота да се бори за трофејот во Дамам.

A remarkable Landin helps Kiel make the Super Globe final | IHFtv

Do your thing, Niklas Landin 🙅🏽‍♂️🔥. The THW Kiel 🇩🇪 keeper contributed 11 saves at a 42% rate and helped the German side advance to the 2019 IHF #SuperGlobe final!

Публикувахте от International Handball Federation – IHF в Четвъртък, 29 август 2019 г.