Кадетите на Металург, македонски шампиони! (ФОТО)

Екипа на Металург го обезбеди првото место во кадетската лига откако сезоната ја завршија со ист број бодови како и Вардар. Со единаесет победи и еден пораз од екипата на Вардар,  но со подобрата гол разлика во меѓусебниот дуел, екипата од Автокоманда го освои пехарот како најдобар тим оваа сезона во кадетското машко првенство.

К О Н Е Ч Н А Т А Б Е Л А
1. МЕТАЛУРГ   12 11 0 1 33 440:209 +231
2. ВАРДАР        12 11 0 1 33 459:221 +238
3. СТРУГА         12 7 0 5 21 309:249 +60
4. ЗОМИМАК   12 5 0 7 15 285:336 -51
5. ЈУНИОР         12 4 0 8 11(-1) 264:320 -56
6. ГОГО             12 3 1 8 10 215:387 -172
7. БУТЕЛ 2014 12 0 1 10 0(-1) 153:385 -232

Пехарот и медалите на кадетските прваци им ги додели генералниот секретар на РФМ, Филип Милошевски.

FLP_2988
FLP_2966
FLP_2985


image

FLP_2984
FLP_2983

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ