И Херем знае како Дибиров: Норвежанката покажа зошто е најдобра! (ВИДЕО)

Ракометарката на Вардар, Камила Херем, беше предводник на репрезентацијата на Норвешка до победата над незгодната Романија на стартот на Европското Првенство во Шведска. Херем постигна 5 голови од 5 обиди и беше една од најдобрите на теренот. Погледнете ги сите нејзини голови против Романија, а посебно внимание обрнете на последниот, кој е во стилот на Тимур Дибиров…