И младите прават атракции: Цепелин на Димитриоски и Петровски за совршен крај (ВИДЕО)

Македонија против Буркина Фасо оствари висока победа со 48:20 во 2 коло од Мундијалот во Алжир и со тоа практично обезбеди место во осминафиналето. Најпрецизен ракометар на овој дуел беше левото крило Димитар Димитриоски со 8 голови, а во финишот имаше атрактивна асистенција до Дарио Петровски, кој погоди во голот на Буркина Фасо. Погледнете…