Ихнева промовирана во Флери Луар

Руската интернационалка Алена Ихнева, која по две сезони минати во Скопје, реши да си замине, беше официјално промовирана како нова ракометарка на францускиот тим Флери Луар.

21-годишната Ихнева не доби голема шанса да ги покаже своите квалитети, па затоа си побара нова средина. Русинката со Лада стигна до финалето на Купот на ЕХФ, а со Вардар играше два пати на Ф4 во Лигата на шампионите.