Испит за амбициите против фаворитите: Линк за следење на мечот меѓу Македонија и Шпанија (ВИДЕО)

Младинската машка ракометна репрезентација вечерва со почеток во 19 часот ќе го одигра четвртиот натпревар на Мундијалот во Алжир против фаворизираната селекција на Шпанија. По двете победи над Русија и Буркина Фасо, избраниците на Илија Темелковски, ќе се обидат да одиграат најдобро што можат и да покажат дека играта против Тунис е само плод на лош ден. Дали Македонија може да ја совлада Шпанија? Гледајте на линкот подолу…

https://www.youtube.com/watch?v=fJ-pw3-J64Y