Индира Кастратовиќ vs Марта Бон

Денес во СЦ “Јане Сандански” покрај дуелот ЖРК Вардар – РК Крим Меркатор ќе проследиме интересно дерби на тренерите на овие две екипи. Индира Кастратовиќ со ЖРК Вардар и Марта Бон со Крим Меркатор ќе ги бараат првите бодови во новата година од елитното европско натпреварување. Поискусна во натпреварите од Лигата на шампионите е Марта Бон, но тоа не значи дека денес ќе победи нејзината тактика. Кастратовиќ е тренер на ЖРК Вардар од 2012 година додека Марта Бон беше тренер на Крим Меркатор во периодот од 2008 до 2011 година. Оваа сезона повторно се врати на кормилото на Крим со цел да го спаси клубот кој имаше финансиски проблеми пред почетокот на сезоната. Исто како и во ЖРК Вардар така и во Крим имаше неколку промени во играчкиот кадар. Од екипата си заминаа Марина Ламбевска и Мелани Бак додека французинката Алисон Пино ги засили редовите на тимот. Во Крим има вкупно осум интернационалки, а особено важно е тоа што на последните натпревари, Марта Бон повеќе шанса и дава на младата ракометарка од Бугарија, Елизабет Оморегие. Освен што ја извршува функцијата тренер на Крим Меркатор, Марта Бон е селектор на женската репрезентација на Словенија.


Во продолжение 24Ракомет табеларно ви ги претставува сите победи, порази и нерешени средби на ЖРК Вардар и Крим Меркатор под палката на Индира Кастратовиќ и Марта Бон.Резултати на ЖРК Вардар ( Tренер Индира Кастратовиќ) 

УЧЕСТВО ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНКИ
► ГЛАВНА ФАЗА / ГРУПА 1
Buducnost vs WHC Vardar SCBT 23 : 17 (12 : 9)
WHC Vardar SCBT vs Thüringer HC 26 : 21 (12 : 10)
WHC Vardar SCBT vs Buducnost 24 : 24 (9 : 11)
Thüringer HC vs WHC Vardar SCBT 21 : 20 (10 : 12)
HC Leipzig vs WHC Vardar SCBT 26 : 23 (13 : 10)
WHC Vardar SCBT vs RK Krim Mercator : ( : )
Dinamo-Sinara vs WHC Vardar SCBT : ( : )
WHC Vardar SCBT vs HC Leipzig : ( : )
RK Krim Mercator vs WHC Vardar SCBT : ( : )
WHC Vardar SCBT vs Dinamo-Sinara : ( : )
► ГРУПНА ФАЗА / ГРУПА B
Buducnost vs WHC Vardar SCBT 23 : 17 (12 : 9)
WHC Vardar SCBT vs Thüringer HC 26 : 21 (12 : 10)
HC Podravka Vegeta vs WHC Vardar SCBT 26 : 27 (13 : 11)
WHC Vardar SCBT vs HC Podravka Vegeta 35 : 25 (15 : 10)
WHC Vardar SCBT vs Buducnost 24 : 24 (9 : 11)
Thüringer HC vs WHC Vardar SCBT 21 : 20 (10 : 12)

 

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНКИ 2013-14 – Final Four ТУРНИР    ▲ MATCHES
► FINAL FOUR ТУРНИР
WHC Vardar SCBT vs Buducnost 20 : 22 (6 : 11)
WHC Vardar SCBT vs FC Midtjylland 34 : 31 (14 : 12)
► ГЛАВНА ФАЗА / ГРУПА 1
WHC Vardar SCBT vs Thüringer HC 31 : 25 (16 : 13)
IK Sävehof vs WHC Vardar SCBT 27 : 27 (15 : 15)
WHC Vardar SCBT vs FC Midtjylland 24 : 23 (10 : 12)
FC Midtjylland vs WHC Vardar SCBT 25 : 24 (15 : 9)
Thüringer HC vs WHC Vardar SCBT 24 : 24 (12 : 15)
WHC Vardar SCBT vs IK Sävehof 24 : 18 (11 : 9)
► ГРУПНА ФАЗА / ГРУПА D
Balonmano Bera Bera vs WHC Vardar SCBT 19 : 23 (8 : 12)
WHC Vardar SCBT vs Larvik 27 : 27 (12 : 15)
WHC Vardar SCBT vs HC Podravka Vegeta 39 : 26 (18 : 7)
HC Podravka Vegeta vs WHC Vardar SCBT 17 : 35 (10 : 16)
WHC Vardar SCBT vs Balonmano Bera Bera 30 : 20 (15 : 7)
Larvik vs WHC Vardar SCBT 29 : 31 (15 : 15)
► КВАЛИФИКАЦИСКИ ТУРНИР 2 / ГРУПА 4
WHC Vardar SCBT vs Jomi Salerno 35 : 16 (14 : 4)
Fleury Loiret Handball vs WHC Vardar SCBT 25 : 33 (11 : 18)

 

 

ЕХФ КУП 2012-13 – ПОСЛЕДНИ 16
► ПОСЛЕДНИ 16
ZRK Vardar SCBT vs HC “Kuban” Krasnodar 30 : 28 (12 : 17)
HC “Kuban” Krasnodar vs ZRK Vardar SCBT 22 : 17 (10 : 8)
► ФАЗА 3
A.C. Loux Patras vs ZRK Vardar SCBT 19 : 28 (8 : 15)
ZRK Vardar SCBT vs A.C. Loux Patras 27 : 16 (12 : 7)

 

Резултати на Крим ( Тренер Марта Бон)

 

УЧЕСТВО ВО ЛИГА НА ШАМПИОНКИ
► ГЛАВНА ФАЗА / ГРУПА 1
HC Leipzig vs RK Krim Mercator 30 : 24 (17 : 11)
Dinamo-Sinara vs RK Krim Mercator 25 : 26 (15 : 13)
RK Krim Mercator vs Dinamo-Sinara 24 : 26 (13 : 12)
RK Krim Mercator vs HC Leipzig 31 : 35 (17 : 18)
RK Krim Mercator vs Thüringer HC 23 : 26 (15 : 13)
WHC Vardar SCBT vs RK Krim Mercator : ( : )
RK Krim Mercator vs Buducnost : ( : )
Thüringer HC vs RK Krim Mercator : ( : )
RK Krim Mercator vs WHC Vardar SCBT : ( : )
Buducnost vs RK Krim Mercator : ( : )
► ГРУПНА ФАЗА / ГРУПА А
RK Krim Mercator vs Hypo Niederösterreich 32 : 20 (15 : 12)
HC Leipzig vs RK Krim Mercator 30 : 24 (17 : 11)
Dinamo-Sinara vs RK Krim Mercator 25 : 26 (15 : 13)
RK Krim Mercator vs Dinamo-Sinara 24 : 26 (13 : 12)
Hypo Niederösterreich vs RK Krim Mercator 29 : 25 (13 : 14)
RK Krim Mercator vs HC Leipzig 31 : 35 (17 : 18)

 

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНКИ 2011-12 – ГЛАВНА ФАЗА
► ГЛАВНА ФАЗА / ГРУПА 2
RK Krim Mercator vs C.S. Oltchim Rm. Valcea 25 : 31 (13 : 16)
Buducnost vs RK Krim Mercator 29 : 21 (13 : 14)
Metz Handball vs RK Krim Mercator 20 : 21 (8 : 13)
RK Krim Mercator vs Buducnost 26 : 27 (9 : 14)
C.S. Oltchim Rm. Valcea vs RK Krim Mercator 30 : 26 (17 : 15)
RK Krim Mercator vs Metz Handball 28 : 24 (14 : 9)
► ГРУПНА ФАЗА / ГРУПА Б
HC Podravka Vegeta vs RK Krim Mercator 23 : 24 (13 : 12)
RK Krim Mercator vs Viborg HK 31 : 25 (16 : 8)
Larvik vs RK Krim Mercator 31 : 19 (13 : 10)
Viborg HK vs RK Krim Mercator 28 : 28 (16 : 9)
RK Krim Mercator vs HC Podravka Vegeta 22 : 22 (13 : 11)
RK Krim Mercator vs Larvik 19 : 22 (11 : 11)

 

 

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНКИ 2010-11 – ГЛАВНА ФАЗА
► ГЛАВНА ФАЗА / ГРУПА 1
RK Krim Mercator vs Itxako Reyno De Navarra 30 : 26 (17 : 12)
“Buducnost” vs RK Krim Mercator 32 : 29 (17 : 12)
C.S. “Oltchim” Rm. Valcea vs RK Krim Mercator 31 : 27 (14 : 14)
RK Krim Mercator vs “Buducnost” 36 : 40 (19 : 23)
Itxako Reyno De Navarra vs RK Krim Mercator 25 : 24 (15 : 13)
RK Krim Mercator vs C.S. “Oltchim” Rm. Valcea 37 : 30 (17 : 19)
► ГРУПНА ФАЗА / ГРУПА Д
HC Podravka Vegeta vs RK Krim 30 : 35 (16 : 19)
RK Krim vs Zvezda 37 : 32 (17 : 17)
RK Krim vs Györi AUDI ETO KC 30 : 34 (14 : 19)
Zvezda vs RK Krim 28 : 32 (7 : 19)
RK Krim vs HC Podravka Vegeta 26 : 22 (12 : 12)
Györi AUDI ETO KC vs RK Krim 26 : 21 (11 : 9)

 

 

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2009-10 – ГЛАВНА ФАЗА
► ГЛАВНА ФАЗА / ГРУПА 1
Györi AUDI ETO KC vs RK Krim Mercator 25 : 23 (11 : 14)
RK Krim Mercator vs HC Leipzig 32 : 26 (12 : 15)
RK Krim Mercator vs Larvik HK 30 : 34 (15 : 21)
HC Leipzig vs RK Krim Mercator 27 : 31 (14 : 20)
RK Krim Mercator vs Györi AUDI ETO KC 24 : 24 (10 : 11)
Larvik HK vs RK Krim Mercator 30 : 23 (14 : 8)
► ГРУПНА ФАЗА/ ГРУПА Б
Metz Handball vs RK Krim Mercator 30 : 37 (12 : 22)
RK Krim Mercator vs Aalborg DH 30 : 23 (17 : 10)
RK Krim Mercator vs Hypo Niederösterreich 35 : 24 (16 : 12)
Aalborg DH vs RK Krim Mercator 32 : 38 (16 : 20)
RK Krim Mercator vs Metz Handball 35 : 31 (20 : 14)
Hypo Niederösterreich vs RK Krim Mercator 28 : 26 (13 : 9)

 

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2008-09 – ГЛАВНА ФАЗА    ▲ MATCHES
► ГЛАВНА ФАЗА / ГРУПА 2
RK Krim Mercator vs Györi AUDI ETO KC 31 : 35 (15 : 15)
C.S. Oltchim Rm. Valcea vs RK Krim Mercator 36 : 30 (18 : 13)
RK Krim Mercator vs Buducnost T-Mobile 35 : 28 (15 : 14)
RK Krim Mercator vs C.S. Oltchim Rm. Valcea 35 : 34 (17 : 15)
Györi AUDI ETO KC vs RK Krim Mercator 34 : 33 (19 : 13)
Buducnost T-Mobile vs RK Krim Mercator 37 : 32 (19 : 16)
► ГРУПНА ФАЗА / ГРУПА Д
1. FC Nürnberg Handball vs RK Krim Mercator 25 : 29 (18 : 15)
RK Krim Mercator vs Metz Handball 26 : 31 (11 : 19)
RK Krim Mercator vs Viborg HK 38 : 34 (20 : 22)
Metz Handball vs RK Krim Mercator 29 : 33 (12 : 18)
RK Krim Mercator vs 1. FC Nürnberg Handball 33 : 25 (17 : 9)
Viborg HK vs RK Krim Mercator 38 : 28 (19 : 16