Ина Суслина на второто место во ТОП 5 одбрани на ЕХФ Лигата на шампиони во женска конкуренција(ВИДЕО)

По минатонеделниот избор на ЕХФ за ТОП 5 одбрани на 3-то коло, во кој Ина Суслина изненадувачки не се најде во изборот, оваа недела беше исправена таа направда и генијалната русинка на голот на ЖРК Вардар се најде на втората позиција на ТОП 5 одбрани на 4-то коло.