Извлечена ждрепката за Светското првенство за ракометарки до 18 години во Македонија

Денес во Хотелот „Александар Палас“ се одржа ждрепката за Светското ракометно првенство за ракометарки до 18 години на кое домаќин е Македонија. Нашата репрезентација ќе игра во групата Ц заедно со репрезентациите на Данска, Романија, Узбекистан, Германија и Аргентина.

Ждрепка за млади