Иван Чупиќ не вбројува во фаворитите: Против Македонија ќе играме за првото место во групата

Десното крило на Хрватската репрезентација и член на полски Киелце, Иван Чупиќ вели дека се најважни максималните четири бодови кои ги освоија во досегашниот тек од СП, а за натпреварот против Тунис и оние кои престојат вели:

Конечно ми тргна. Моите соиграчи работат за мене а јас успешно ги реализирам создадените прилики. Имаме четири бода и тоа е најважно. Продолживаме тамо каде што застанавме, ни треба уште една победа. Против Иран треба да пробаме некој одредени варијанти, а со Македонија ќе се бориме за првото место.