Ивановски за 24Ракомет ТВ: Мислам дека ракометарките ја задоволија публиката и сметам дека разликата е превисока (ВИДЕО)

Куманово во дебитанскиот настап во европските натпревари на домашен терен (претходните сите европски мечеви ги има играно на гости) загуби од шпанскиот тим на Хелветиа Алкобендас со 23:17. Домашниот итм прикажа солидна игра и имаше минимална негатива во првиот дел, но поискусните гостинки предводени од Михаела Чобану на голот стигнаа можеби до незаслужено висока победа.

Погледнете ја изјавата на тренерот на Куманово, Антонио Ивановски, по завршувањето на мечот…