Знамето на Вардар се вее низ Хрватска: Забавата во полн ек – дојдоа и Русите, но го нема Стоилов (ФОТО/ВИДЕО)

Заедничкиот одмор на ракометарите на Вардар веќе е во полн ек на хрватските острови.

Вардаровото знаме веќе се развеа на јахтата, а „црвено-црните“ ракометари денеска се на Хвар. Дојдоа и Сергеј Горбок, Тимур Дибиров и Данил Шишкарев, но се уште го нема капитенот Стоилов.

Поради обврски ги нема Милосављев, Гедбан, Мораес…

Вардарци беа во Сплит, денеска се на Хвар, а ќе ги посетат Бол и Вис…