Зарабец за 24Ракомет ТВ: И ние не очекувавме толку лош Вардар (ВИДЕО)

Бундеслигашот Кил на изненадување на сите, славеше со убедливи 11 голови разлика против Вардар среде Скопје, 20-31.

Средниот бек на „зебрите“, Миха Зарабец, вели дека тоа било изненадување и за самите нив.

„Беше неверојатно како ние сите одигравме и колку лош беше Вардар“, вели Зарабец за 24Ракомет ТВ.

Целосната изјава на Зарабец може да ја погледнете во видео прилогот…