Малку поинакво интервју кое ќе ве насмее (ВИДЕО)

Домаќинот на Европското првенство – Шведска одигра одлично во групната фаза и пренесе дури три поени во главната рунда. Одличниот учинок кој го имаа Швеѓанките остави простор за едно нетипично интервју со ракометарките на домаќинот на Европското првенство. Во видеото подолу погледнете го интервјуто со Гулден, Робертс и Лагеркист кое ќе ве насмее до солзи.