ЖРК Вардар СЦБТ во интересна група

По ждрепката која беше одржана во Виена, екипата на нашиот женски ракометен шампион, ЖРК Вардар СЦБТ ќе игра во групата Б заедно со црногорскиот шампион Будуќност, германски Турингер како и победникот во квалифициската група 2 (Митјиланд, Бјасен, Подравка и Раднички).

Останатити групи:

групи ЛШ жени

Од оваа сезона официјален ден за играње на натпреварите во ЕХФ Лигата на шампиони во женска конкуренција ќе биде петок.