ЖЕНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ГО „БИЛДА“ ТИМСКИОТ ДУХ НА ТРИБИНИТЕ ВО „ЈАНЕ“ (ФОТО)

Македонската женска репрезентација во полн состав денеска го проследи натпреварот од Лигата на Шампионите помеѓу Вардар и Рајн Некар Левен.

Веќе неколку дена женската репрезентација е во карантин поради квалификациски натпревари со Фарските Острови, Исланд и Австрија. Првите две репрезентации ќе обезбедат пласман во баражот за Светското првенство во Германија кое е на програмата следната година.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” special_effect=”grayscale” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”97″]

 

ФОТО: КОЧО СОТИРОВСКИ