ЕХФ со порака до Стинг: Дојди си наредна година во Келн, да немаш вакви маки!

Ракометарите на Вардар со уште една херојска партија успеаја да стигнат до уште еден трофеј во Лигата на шампиоите.

Одиграа неверојатен натпревар и стигнаа до голема победа од 27:24 против Веспрем со што стигнаа до втората круна. Вардар е одново шампион и на тронот во Келн!

Големата ѕвезда Стинг мораше да го помести својот концерт за некој час поради Вардар, а за возврат веднаш доби дрес од новиот шампион.

ЕХФ имаше интересна порака до него.