ЕХФ Куп: Почнува борбата за трофејот

Викендов продолжуваат натпреварите од ЕХФ Купот во женска конкуренција. Жестока битка ќе се води на сите натпревари за влез меѓу најдобрите осум екипи во ова натпреварување. Македонија ќе има свој претставник во името на Душица Ѓорѓиевска која го носи дресот на турскиот суперлигаш, Муратпаша.

Двојки, ЕХФ Куп 1/8 финале 

Баер Леверкузен – Букстехундер

Хоорс – Есбјерг

Ростов Дон – Дунајварош

Ерд – Рокаса

Астраханочка – Корона Брасов

Холстебро – Лада

Бера Бера – Муратпаша

Иси Париз – Браила

Фото: handball.ru