“Експертите” летнаа кон Македонија (Фото)

Репрезентација  на актуелниот олимписки и светски шампион, Франција за неколку часа ќе пристигне во Македонија.
Популарните “Експерти” во попладневните часови заминаа од Франција кон првиот официјален натпревар откако го подигнаа пехарот во Катар.
Карабатиќ, Абало, Омејер и останатите репрезентативци својот напревар против Македонија ќе го одиграат утре во спортскиот центар “Борис Трајковски” со почеток од 20:15.

image