ЕКСКЛУЗИВНО 24 СО ЈОВАНКА РАДИЧЕВИЌ (ВИДЕО)

Трета година по ред, Јованка Радичевиќ настапува во црвено-црниот дрес. Црногорската репрезентативка има бројни успеси позади себе кои вклучуваат злато од Европското првенство во Србија, сребрен медал од Олимписките Игри во Лондон, златен медал од Лигата на Шампионите и бројни други титули.

Иако се познати нејзините успеси на теренот, екипата на 24ракомет во ексклузивното видео во продолжение ви преставува како изгледа ден со најдоброто десно крило од последното светското првенство- Јованка Радичевиќ.