Две од одбраните на Арсиќ во ТОП 5 од 4 коло на ЛШ (ВИДЕО)

Новиот миленик на навивачите на Металург, голманот Дарко Арсиќ имаше вечер за паметење на дуелот со шпанскиот вицепрвак Ла Риоха, кој македонскиот преттавник го доби со 24:23. Тој беше „фактор X“ во тимот на Червар и имаше 15 одбрани, од кои две влегоа во ТОП 5 изборот на ЕХФ. Во овој избор се наоѓа и една од одбраите на голманот на Вардар, Страхиња Милиќ. Погледнете на следниот ЛИНК