ЕДНАШ ВАРДАРЕЦ – ЗАСЕКОГАШ ВАРДАРЕЦ: Честитки од Лекиќ, Лазаров, Алтхаус, Суслина, Абутовиќ, Ристовска…(ФОТО)

Вардар е на чекор до трето учество на завршниот турнир во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ ракометари го совладаа убедливо ПИК Сегед со 31-23 и покажаа дека се најсилни кога се отпишани.

Некогашните членови на „црвено-црното“ семејство не останаа имуни на големиот триумф и упатија честитки до вардарци.

Драгана Цвијиќ, Филип Лазаров, Андреа Лекиќ, Илија Абутовиќ, Сара Ристовска и уште многу други се огласија на социјалните мрежи….