Европското првенство во Лорет Де Мар од друг агол (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Изминатава седмица шпанскиот туристички центар Лорет Де Мар беше во центарот на вниманието на сите љубители на ракометот на плажа, организирајки ги Европските првенства во младинска и сениорска конкуренција. Спортскиот дел помина со голем број атракции на врелиот песок, неизвесни дуели, борба за подобар пласман и голема дружба помеѓу сите учесници во машка и женска конкуренција.Останува уште денешниот финален ден да го даде одговорот на прашањето кои две репрезентации ќе се закитат со златниот медал.Покрај спортскиот дел кој имавте можност да го погледнете преку фотогалериите на 24ракомет, овој пат објективот на нашиот фотограф ви ја доловува атмосферата од еден сосема поинаков агол.

[Best_Wordpress_Gallery id=”132″ gal_title=”Lloret-3″]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ