Европскиот шампион Ѓер, ја осети арената “Јане Сандански” (ФОТО)

Денеска со почеток од 19 часот вардарки го пречекуваат актуелниот европски првак Ѓер, против кој ќе се обидат да го направат првиот чекор кон обезбедување на билетот кој води на фајн-фор турнирот кој традиционално се одржува во Будимпешта. Унгарките вчера допатуваа во Скопје и имаа можност ја осетат арената Јане Сандански каде вечерва ќе ја водат главната битка за завршниот турнир. Погледнете дел од атмосферата на тренингот на Ѓер.

ger 5ger 2ger 3ger 4ger 6

photo: facebook/Gyori Audi ETO KC