Европскиот шампион на колена во Скопје! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар конечно блесна во вистинско светло во клучниот натпревар оваа сезона. Ниту промашените зицери или техничките грешки не го спречија славјето на Вардарки во првиот натпревар од четврт-финалниот двомеч со актуелниот освојувач на Лигата на шампионките, Ѓер. Првото полувреме Вардарки го добија со шест голови, но атмосферата во Ауди арената во Ѓер е само знак за претпазливост на вториот натпревар. Резултатот 24-18 останува до следната сабота кога Вардар ќе треба да ја потврди играта од овој меч, кога Суслина и Лејно повторно ќе блеснат, кога бедемот на Вардар ќе остане непробиен…

[Best_Wordpress_Gallery id=”76″ gal_title=”ZRK Vardar-Gyor 04.04.2015″]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ