ДУШЕБАЕВ:НАЈВАЖНО Е ШТО ДОЈДОВМЕ ДО ВАЖНА ПОБЕДА ПРОТИВ СИЛЕН ПРОТИВНИК (ВИДЕО)

По вчерашната победа над Пик Сегед од 27-23, вториот стрелец во вардаровиот состав, Алекс Душебаев е задоволен од важната победа над одличниот унгарски состав. За 24Ракомет ТВ, Шпанецот ги истакна своите импресии од вчерашниот натпревар и очекувањата за престојниот дуел против Кристијанштад кој е на програмата веќе следниот викенд (4.10.2015,недела).

Изјавата на Алекс Душебаев погледнете ја на следново видео ->