Доживува втора младост: Суслина со нови признанија од ЕХФ (ВИДЕО)

Ако за голманите се вели дека колку се повозрасни, толку подобро бранат, таквото тврдење го потврдува и голманката на Вардар, Ина Суслина. 38-годишната руска интернационалка беше една од клучните ракометарки во победата над Ларвик со 19:31.

Таа влезе во осмата минута и не прими гол во следните осум минути, а тогаш Вардар ја направи клучната разлика. До крајот имаше 17 одбрани, од кои 2 пенали, а ваквата партија не мина незабележано од ЕХФ, кој ја смести во „Трите ѕвезди“, а една нејзината одбрана се најде и во ТОП 5 одбрани на колото.

3 stars – Round 3 – Women's EHF Champions League

In a weekend that fortune changed for a lot of teams, here are the three players that impressed us most in the Women's EHF Champions League Round 3! Vote for your top player of Round 3 right here: https://fans.vote/vote/ACrSsVoduYM Inna Suslina (HC Vardar – Women) Louise Burgaard (FCM Håndbold)Marina Rajcic (Metz Handball (Officiel))

Публикувахте от EHF Champions League в Понеделник, 23 октомври 2017 г.