Добар лоб за најубав гол: Владо Недановски со признание после Динамо (ВИДЕО)

Левото крило на Вардар, Владо Недановски го има голот на натпреварот против Динамо Панчево, на кој „црвено-црните“ се изборија за победа од 42:32.

При една контра тој успеа да го лобува противничкиот голман, па изборот падна на него така што се најде во друштвото на играчи коишто имале гол на натпревар во СЕХА-лигата.