ДИСИНГЕР: ОВА Е Е*ЕНО ДОБРА НОЌ (ВИДЕО)

Кристијан Дисингер е единствениот Германец што оваа сезона играше на завршниот турнир во Лигата на шампионите и ја освои титулата на домашен терен.

Тој беше расположен на славјето со навивачите на плоштадот Македонија и се опушти.

„Ова е е*ено добра ноќ“, кажа Дисингер пред многубројните навивачи.

Погледнете…