Дибиров и Штербик во изборот на седуммината “величествени“ на 6. коло (ВИДЕО)

Тимур Дибиров и Арпад Штербик и оваа недела се најдоа во изборот на седуммината величествени на 6.коло на ЕХФ Велукс Лигата на шампионите. Полскиот шампион Киелце изминатиот викенд во Скопје го доживеа еден од најголемите порази во својата историја (34-24), а Дибиров и Штербик беа едни од најзаслужните за тој резултат. Покрај нив, во изборот на најдобрите на колото свое место обезбедија и:

Имам Џамали (лев бек, Кристијанштад)
Расмус Лауге (централен бек, Фленсбург)
Рамазан Доне (десен бек, Бешикташ)
Лук Абало (десно крило, ПСЖ)
Рене Тофт Хансен (пивот, Кил)

Best 7 – VELUX EHF Champions League Round 6

Which of these seven incredible Round 6 performances was the best? Vote for your favourite here: http://fans.vote/v/ACjwVa89CB0

Geplaatst door EHF Champions League op maandag 26 oktober 2015