Дејвис за 24Ракомет ТВ: Покажавме дека вчера беше само еден лош ден (ВИДЕО)

Со победа и освоен бронзен медал од Лигата на шампионите вардарки ја финишираат оваа сезона. Давид Дејвис кој од февруари оваа година дојде како партнер на Кастратовиќ на клупата на ЖРК Вардар не го криеше своето задоволство од денешната победа и изјави дека неиграњето на Лекиќ денеска не било тактика.

Неговата целосна изјава погледнете ја во видеото подолу.