ДЕНЕСКА НА ТЕРЕН: Погледите насочени кон Словенија-Македонија

Репрезентативките на Македонија денеска ќе го имаат реванш натпреварот од баражот за Светсото првенство во Јапонија. Иако отпатуваа со три гола негатива тоа не е причина денеска да одиграат добар натпревар и да се борат до крајот со сите сили.

Девојките се подготвени за добра средба, а ова сигурно ќе биде интересен натпревар во кој нема што да се загуби.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕН

16:30ч

ЧСМ СЛАТИНА – МИОВЕНИ (Романија 1, жени)

18:00ч

СЛОВАЧКА – ШВЕДСКА (Бараж за СП 2019, жени)

ПОЛСКА – СРБИЈА (Бараж за СП 2019, жени)

18:30ч

КЛУЖ – ТАРГУ МУРЕШ (Романија 1, жени)

20:15ч

СЛОВЕНИЈА – МАКЕДОНИЈА (Бараж за СП 2019, жени)

20:45ч

ШАМБЕРИ – НИМ (Франција 1)

ДАНКЕРК – НАНТ (Франција 1)

ИСТР – ИВРИ (Франција 1)

МОНПЕЛЈЕ – ПОНТО (Франција 1)

ПСЖ – СЕСОН (Франција 1)

ТУЛУЗ – ЕКС (Франција 1)

ТРЕМБЛЕ – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)

21:45ч

ИСЛАНД – ШПАНИЈА (Бараж за СП 2019, жени)