ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Шампионот ќе се вади за Купот кај Бутел Скопје

Меѓу натпреварите кои денеска ќе се одиграат низ Европа е и двобојот на Бутел Скопје и Вардар. Шампионите откако не успеаја да ја одбранат круната од Купот на Македонија денеска ќе имаат обид да го поправат впечатокот и да се извадат за лошиот резултат во финалето. Ривалот е Бутел Скопје, а ова е заостанат натпревар.

Според тоа како се движи формата би требало ова да биде меч во кој домашните ќе одиграат добро, но дефинитивно фаворити се гостите.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

ПЕРМ – КРАСНОДАР (Русија Супер лига)

16:30ч

САРАТОВ – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија Супер лига)

18:00ч

КЕРА – ПОЛВА (Естонија 1, плеј-оф)

ПИК СЕГЕД – ЧУРГО (Унгарија 1)

ВЕСПРЕМ – ЧЕГЛЕДИ (Унгарија 1)

СТАВРОПОЛ – СПАРТАК МОСКВА (Русија Супер лига, плеј-оф)

18:15ч

АОН ФИВЕРС – КРЕМС (Австрија 1, плеј-оф)

18:30ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ВАРДАР (Македонија Супер лига, плеј-оф)

ГВАРДИЈА ОПОЛЕ – КЕЛЦЕ (Полска Супер лига, плеј-оф)

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига, плеј-оф)

19:00ч

ХАНОВЕР – ГУМЕРЗБАХ (Германија Бундес лига)

19:30ч

ОДЕНЗЕ – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, плеј-оф, жени)

20:00ч

МАКАБИ ЛЕ ЗИОН – ХАПОЕЛ АШДОД (Израел 1, плеј-оф)

20:30ч

ХАУКАР – СЕЛФОС (Исланд 1, плеј-оф)

21:00ч

ТОНДЕР – КОЛДИНГ (Данска 1)