ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Трка за полуфинале на Пан-американските игри

Репрезентациите кои се дел од Пан-американските игри во машка конкуренција денеска ги имаат последните дуели од групната фаза на кои ќе има борба за полуфинале. Јасно е кои селекции се фаворити, но може да се очекуваат интересни средби.

Бразил и Аргентина се кандидати за финалето, но ќе мора тоа да го оправдаат и на теренот на денешните средби од 3. коло.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:15ч

ЖИАНГСУ– КВИНСЛЕНД  (Супер Глоуб, жени)

12:30ч

ОРМОН ЈАМАГА– КИНЕСКИ НАЦИОНАЛЕН КЛУБ (Супер Глоуб, жени)

13:00ч

ХРВАТСКА – НОРВЕШКА (ЕП до 17 години, жени)

ПОРТУГАЛИЈА – ГЕРМАНИЈА (ЕП до 17 години, жени)

14:45ч

ПРИМЕРО ДЕ АГОСТО – УНЦ КОНКОРДИЈА (Супер Глоуб, жени)

15:00ч

ХОЛАНДИЈА – ДАНСКА (ЕП до 17 години, жени)

ШВЕДСКА – ШПАНИЈА (ЕП до 17 години, жени)

17:00ч

АВСТРИЈА – УНГАРИЈА (ЕП до 17 години, жени)

ЦРНА ГОРА – РУСИЈА (ЕП до 17 години, жени)

19:00ч

СЛОВАЧКА – РОМАНИЈА (ЕП до 17 години, жени)

СЛОВЕНИЈА – ФРАНЦИЈА (ЕП до 17 години, жени)

20:00ч

САД – ЧИЛЕ

22:30ч

МЕКСИКО – ПЕРУ

01:00ч

АРГЕНТИНА – КУБА

03:30ч

БРАЗИЛ – ПОРТОРИКО