ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Сите погледи насочени кон Куманово

Денеска стартуваат средбите од  Купот на Македонија и целото внимание оди кон нив. Натпреварите се играат во Куманово, а таму први на терен излагаат девојките.

Како што е познато главниот меч е од 20 часот и во него се среќаваат тимовите на Металург и на Куманово, додека претходно Вардар против Стружанка ќе биде во битка за место во финалето.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

КРАСНОДАР – СТАВРОПОЛ (Русија, Супер лига, плеј-оф)

17:00ч

БУДАОРС – ВАЦИ (Унгарија 1, жени)

ВАРДАР – СТРУЖАНКА (Куп на Македонија, жени)

17:15ч

ДИКЕН – ХИФК (Финска 1, плеј-оф, жени)

18:00ч

ДЕБРЕЦЕН – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)

18:30ч

РАДОВИШ – ВАРДАР ЈУНИОР (Македонија, Супер лига, плеј-аут)

19:00ч

БИТИГХАЈМ – ХАНОВЕР (Германија, Бундес лига)

ГЕПИНГЕН – ЕРЛАГЕН (Германија, Бундес лига)

ШТУТГАРТ – МИНДЕН (Германија, Бундес лига)

ВЕЦЛАР – КИЛ (Германија, Бундес лига)

САВЕХОФ – ХОВДЕ (Шведска 1, плеј-оф)

19:15ч

ЕРДИ – ФТЦ РАИЛ КАРГО (Унгарија 1, жени)

19:30ч

ПРОЛЕТ – ВАРДАР (Македонија, Супер лига, плеј-оф)

20:00ч

КУМАНОВО – МЕТАЛУРГ (Куп на Македонија, жени)

БОРЕЦ – ОХРИД (Македонија, Супер лига, плеј-аут)

ЦЕМС – ГЕВГЕЛИЈА (Македонија, Женска лига, плеј-аут)

20:15ч

ТУН – ПФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1, плеј-оф)

20:45ч

ЕКС – ПСЖ (Франција 1)