ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Сите погледи кон Битола, Еурофарм Работник дебитира во СЕХА

Откако вчера екипата на Вардар го совлада составот на Пекинг Спорт Универзитет денеска на теренот ќе се најдат и ракометрите на Еурофарм Работник кои ќе се обидат да дебитираат со победа во СЕХА лигата. Противник на битолчани е тим кој исто така е дебитант во лигата, а се работи за составот на Спартак Москва.

Во Еурофарм Работник се максимално мотивирани за денеска да го покажат најдоброто и да успеат да тргнат со победа во своето деби учество во регионалното натпреварување. Сите очекувања се да успеат во тоа бидејќи на домашен терен Еурофарм Работник може да совлада екипа од калибарот на Спартак Москва.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

КРАЈОВА – ЗАЛАУ (Романија 1, жени)

18:00ч

ДЕБРЕЦЕН ШАФЛЕР – АЛБА ФЕХЕРВАР (Унгарија 1, жени)

КОЛСТАД – ФОЛО (Норвешка 1)

РУНАР – НАРБО (Норвешка 1)

ХАЛДЕН – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1)

18:30ч

ЕСБЈЕРГ – НФХ НИК (Данска 1, жени)

ТЕРТНЕС – ГЈЕРПЕН (Норвешка 1, жени)

19:00ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – МИНДЕН (Германија, Бундес лига)

ХАНОВЕР – БАЛИНГЕН (Германија, Бундес лига)

МАГДЕБУРГ – НОРДХОРН (Германија, Бундес лига)

МЕЛСУНГЕН – ЛЕМГО (Германија, Бундес лига)

АЛПЛА ХАРД – БАРНБАХ (Австрија 1)

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, жени)

ТАТРАН ПРЕШОВ – МОТОР (СЕХА лига)

19:15ч

ФРЕДРИКСТАД – СТОРХАМАР (Норвешка 1, жени)

19:30ч

АЛБОРГ – АРХУС (Данска 1, жени)

ТУН – ПФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1)

20:00ч

КУЕНКА – БАРСЕЛОНА (Супер куп на Шпанија)

20:30ч

ШАМБЕРИ – ТРЕМБЛЕ (Франција 1)

ШАРТ – ЕКС (Франција 1)

ИСТР – ПСЖ (Франција 1)

ИВРИ – НИМ (Франција 1)

МОНПЕЛЈЕ – КРЕТЕЈ (Франција 1)

БРЕСТ – БЕЗАНСОН (Франција 1, жени)

20:45ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – СПАРТАК МОСКВА (СЕХА лига)

ТУЛУЗ – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)

21:00ч

БЕЛЕНЕНСЕС – ГАЈА (Португалија1)

МАДЕИРА – БОАВИСТА (Португалија1)

СПОРТИНГ – МАСА ИСМАИ (Португалија1)

21:30ч

БЕНФИКА – БРАГА (Португалија1)

22:00ч

АКВА САНТАС – ПОРТО (Португалија1)

ВИТОРИЈА – СЦ ХОРТА (Португалија1)