ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Почнуваат бараж битките за Мундијалот во Јапонија

Екипите кои се дел од Ф4 турнирот во Келн денеска ќе се појават пред новинарите, а своите мечеви ги играат утре и задутре.

Затоа, пак, има други натпревари каде што ќе има возбудувања. На теренот излагаат и репрезентациите, а од денеска стартуваат баражите за Мундијалот во Јапонија каде што ќе има неколку интересни дуели.

Добро е познато дека Македонија својот меч го игра в недела против Словенија, а денеска може да се погледнат неколку други дуели.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

ФИНСКА – ЛУКСЕМБУРГ (Квалификации за ЕП, жени)

ЧСМ ФАГАРАШ – АЛЕКСАНДРИЈА (Романија 1, плеј-аут)

17:00ч

БУЗАУ – СИГИСОАРА (Романија 1, плеј-аут)

17:30ч

ИЗРАЕЛ – ГРЦИЈА (Квалификации за ЕП, жени)

18:15ч

БЕЛОРУСИЈА – НОРВЕШКА (Бараж за СП, жени)

18:30ч

СПАРТАК МОСКВА – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига, плеј-оф)

20:10ч

ЧЕШКА – ЦРНА ГОРА (Бараж за СП, жени)

20:15ч

ЦЕЛЈЕ – ГОРЕЊЕ (Словенија 1, плеј-оф)

КОПЕР – УР. ЛОКА (Словенија 1, плеј-оф)

РИБНИЦА – МАРИБОР (Словенија 1, плеј-оф)

ЈЕР. ОРМОЖ – ДОБОВА (Словенија 1, плеј-аут)

ДОИ ТКИ ХРАСТНИК – ИВАНЧНА ГОРИЦА (Словенија 1, плеј-аут)

ТРЕБЊЕ – КРКА (Словенија 1, плеј-аут)

СРБИЈА – ПОЛСКА (Бараж за СП, жени)

21:00ч

ШПАНИЈА – ИСЛАНД (Бараж за СП, жени)

22:00ч

МАЈА ИСМАИ – ФЕРМЕНТОС (Португалија 1, плеј-аут)