ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Пелистер и Бутел Скопје го комплетираат првото коло

Екипите на Пелистер и на Бутел Скопје денеска ќе го одиграат последниот натпревар од 1. коло во Супер машката лига. Тие ќе ги одмерат силите во Битола, а ова ќе биде можност да се види со каков состав ќе располагаат пелистерци во новата сезона.

Сосема извесно е дека младите ракометари кои ги добија од Еурофарм Работник ќе им бидат од големо значење така што денеска ќе можат на дело да ги покажат квалитетите. Гостите се фаворити на хартија, но ќе треба тоа да се потврди и на теренот на мечот кој се игра од 18:30 часот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

ТОЉАТИ – ЦСКА МОСКВА (Русија 1, жени)

18:00ч

ПИК СЕГЕД – ВАЦИ (Унгарија 1)

ВЕСПРЕМ – ТАТАБАЊА (Унгарија 1)

ФЕРЕНЦВАРОШ – ДЕБРЕЦЕН (Унгарија 1, жени)

ВИСЛА ПЛОЦК – СТАЛ МИЛЕЦ (Полска 1)

18:30ч

ПЕЛИСТЕР – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Македонија, Супер машка лига)

ХЕЛСИНБОРГ – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

19:00ч

НОРСТРАНД – СТОРХАМАР (Куп на Норвешка, жени)

ФРЕДРИКСТАД – ФЛИНТ (Куп на Норвешка, жени)

ТВЕТЕР – ОПСАЛ (Куп на Норвешка, жени)

НИТЕДАЛ – ФОЛО (Куп на Норвешка, жени)

20:00ч

СИЛКЕБОРГ – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

20:15ч

ЛИЛЕСТРОМ – АКЕР (Куп на Норвешка, жени)

ТУН – ЦУГ (Швајцарија 1, жени)