ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Нова сезона во Лигата на шампионите се отвора во Финска

Со натпреварот меѓу Кокс и Савехоф стартува новата сезона во Лигата на шампионите во машка конкуренција. Овој дуел ја отвора сезоната во која Вардар ќе ја брани титулата освоена во Келн во последниот шампионат и дефинитивно ова ќе биде интересен шампионат.

Според програмата денеска има само еден меч, а главното од ЛШ ќе биде во текот на викендот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:30ч

ЧЕЛЈАБИНСК – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија 1)

15:00ч

АЛИСА УФА – КРАСНОДАР (Русија 1, жени)

16:00ч

БИСТРИЦА – БРАШОВ (Романија 1, жени)

ЗАЛАУ – РАПИД БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

ПЕРМ – СТАВРОПОЛ (Русија 1)

16:30ч

АСТРАХАНОЧКА – АДЈИФ (Русија 1, жени)

17:00ч

МЕШКОВ БРЕСТ – ГОМЕЛ (Белорусија 1)

БАЈА МАРЕ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

БУЗАУ – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

ДУНАРЕА БРАИЛА – ЧСМ СЛАТИНА (Романија 1, жени)

ХЦМ СЛОБОЦИЈА – КЛУЖ (Романија 1, жени)

18:00ч

КОКС – САВЕХОФ (Лига на шампиони)

ЦЕЛЈЕ – ДОБОВА (Словенија 1)

СКА МИНСК – БГУФК МИНСК (Белорусија 1)

ПЛЗЕН – ЗУБРИ (Чешка 1)

ШИОФОК – КИШВАРДА (Унгарија 1, жени)

КЕЛЦЕ – ЗАБЖЕ (Полска 1)

18:30ч

НОВЕ ЗАМКИ – ТАТРАН ПРЕШОВ (Словачка 1)

19:00ч

ГУИФ – ХАЛБИ (Шведска 1)

ИФК ИШТАД – ВАСБЕРГ (Шведска 1)

РЕДБЕРГСЛИД – ХОВДЕ (Шведска 1)

19:30ч

МОРС – ГОГ (Данска 1)

БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН – НИКАРЗУЛМЕР (Германија, Бундес лига 1, жени)

МЕЦИНГЕН – БЛОМБЕРГ (Германија, Бундес лига 1, жени)

БРУЛ – НОТВИЛ (Швајцарија 1, жени)

19:45ч

ХИПО – МГА (Австрија 1, жени)

20:00ч

БЕЗАНСОН – БУРГ ДЕ ПАЖ (Франција 1, жени)

20:30ч

КРЕТЕЈ – ШАРТР (Франција 1)

ДАНКЕРК – ИВРИ (Франција 1)

НИМ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)

СТ. РАФАЕЛ – ИСТР (Франција 1)

ТРЕМБЛЕ – ТУЛУЗ (Франција 1)

ПСЖ – НАНТ (Франција 1)

БИДАСОА ИРУН – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)

ШАМБРИ – БРЕСТ (Франција 1, жени)

ФЛЕРИ – МЕЦ (Франција 1, жени)

МЕРИЊАК – НАНТ (Франција 1, жени)

НИЦА – ТУЛОН (Франција 1, жени)

ПАРИЗ 92 – ДИЖОН (Франција 1, жени)

21:00ч

БЕЛЕНЕНСЕС – ПОРТО (Португалија 1)

СПОРТИНГ – БРАГА (Португалија 1)

21:30ч

ФХ ХАФНАРФЈОРДУР – СЕЛФОС (Исланд 1)

ХАУКАР – КОПАВОГУР (Исланд 1)