ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Митревски и Маркоски во Темишвар бркаат нова победа

Лидерот во Групата А од плеј-офот во шампионатот на Романија, Констанца денеска има гостување во Темишвар каде што чека нови бодови со кои ќе може да го зацврсти првото место со максимални четири победи.

Добро е познато дека во Констанца има македонска четворка. Таму се голманот Никола Митревски и главниот дефанзивец во репрезентацијата на Македонија, Велко Маркоски. Тренер е Звонко Шундовски, додека дел од стручниот штаб е и Бранко Ангеловски.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:30ч

ОДЕСА – МОТОР (Украина Супер лига)

15:00ч

ТЕМИШВАР – КОНСТАНЦА (Романија 1, плеј-оф)

17:00ч

СТЕАУА – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1, плеј-оф)

КЛУЖ – БАКАУ (Романија 1, плеј-аут)

МИНАУР БАЈА МАРЕ – БУЗАУ (Романија 1, плеј-аут)

СУЦЕАВА – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1, плеј-аут)

17:30ч

ЧСМ ФОЧАНИ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1, плеј-оф)

18:00ч

КЕРА – ТАЛИН (Естонија, Мејстер лига, плеј-оф)

ХИФК – РИХИМАЕН КОКС (Финска 1, плеј-оф)

СИФ – ДИКЕН (Финска 1, плеј-оф)

ДЕБРЕЦЕН – ЕРДИ (Унгарија 1, жени)

КАЛАРАШ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, плеј-оф)

18:30ч

САВЕХОФ – Х65 (Шведска 1, плеј-оф, жени)

19:00ч

БЕРГИШЕР – ФУКСЕ БЕРЛИН (Германија, Бундес лига)

ЛУДВИГСХАФЕН – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

ВЕЦЛАР – ГУМЕРСБАХ (Германија, Бундес лига)

19:15ч

ЕЛВЕРУМ – ФИЛИНГЕН (Норвешка 1, плеј-оф)

19:30ч

ТУН – ПФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1, плеј-оф)

20:15ч

БЕРН – КАДЕТЕН (Швајцарија 1, плеј-оф)

21:00ч

ИБВ ВЕСТМАНЕЈАР – ХАУКАР (Исланд 1, плеј-оф)