ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Манасков го тестира ривалот на Вардар во битка за првиот трофеј сезонава

Репрезентативецот на Македонија, Дејан Манасков утре треба да се јави на прозивката пред дуелите со Исланд, но денеска ќе има интересна задача. Тој со тимот на Веспрем игра во финалето од Купот на Унгарија, а таму за противник го има составот на Пик Сегед.

Ова ќе биде шанса за првиот трофеј сезонава, а воедно Манасков и колегите ќе ги проверат можностите на Пик Сегед кој е противник на Вардар во четврт-финалето од Лигата на шампионите.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

ЗАЛАУ – ЧСМ СЛАТИНА (Романија 1, жени)

13:00ч

ГРАН КАНАРИЈА – КРИСТИЈАНШТАД (Челинџ куп, жени)

ДАБАС – БАЛАТОНФУРЕДИ (Куп на Унгарија)

14:30ч

ФЕРЕНЦВАРОШ – РОСТОВ ДОН (Лига на шампиони, жени)

15:00ч

ВЕСПРЕМ – ПИК СЕГЕД (Куп на Унгарија)

15:10ч

МАГДЕБУРГ – КИЛ (Куп на Германија)

15:30ч

ПАРТИЗАН – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Србија, Супер лига, плеј-оф)

16:00ч

КВИНТУС – ПОГОН ШЧЕЦИН (Челенџ куп, жени)

ГЕПИНГЕН – НЕЛИНГЕН (Германија, Бундес лига 1, жени)

БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН – БАД ВИЛДУНГЕН (Германија, Бундес лига 1, жени)

БАЈА МАРЕ – БИСТРИЦА (Романија 1, жени)

16:30ч

ОЛДЕНБУРГ – МЕЦИНГЕН (Германија, Бундес лига 1, жени)

РАМНИЦУ ВЛЧЕА – БРАШОВ (Романија 1, жени)

16:50ч

ОДЕНЗЕ – ЃЕР (Лига на шампиони, жени)

17:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Супер машка лига, плеј-оф)

ВЕСНА АКУМУЛАТОРИ – ТЕКСТИЛЕЦ (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

ДИНАМО БУКУРЕШТ – ЧСМ ФОЧАНИ (Романија 1, плеј-оф)

18:00ч

МЛАДОСТ 09 – ПРЕСПА (Македонија, Прва машка лига, плеј-оф)

ДИНАМО ПАНЧЕВО – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија, Супер лига, плеј-оф)

ВАШАШ – ТАТАБАЊА (Унгарија 1)

АРЕНДАЛ – НАРБО (Норвешка 1, плеј-оф)

18:15ч

ГОРЕЊЕ – КОПЕР (Словенија 1)

18:30ч

ПРОЛЕТ – МЕТАЛУРГ (Македонија, Супер машка лига, плеј-оф)

НАНСИ – ДАНКЕРК (Куп на Франција)

19:00ч

БУДУЌНОСТ – КРИСТИЈАНСАНД (Лига на шампиони, жени)

МАРИБОР – У. ЛОКА (Словенија 1)

БАРСЕЛОНА – КУЕНКА (Шпанија, Копа дел Реј)

20:05ч

ШАМБЕРИ – МОНПЕЛЈЕ (Куп на Франција)

20:30ч

КУМАНОВО – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Женска лига, плеј-оф)