ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија денеска може да добие шампион

Од денешниот избор за натпревари кои се на програмата на терените низ Европа главното внимание оди на домашна сцена. Се работи за дуелот меѓу Вардар и Еурофарм Работник, а ова е меч на кој денеска може да падне одлука за шампионот во оваа сезона.

„Црвено-црните“ со победа сигурно се на првото место и на две кола до крајот ја обезбедуваат титулата додека, Еурофарм Работник доколку изненади во Скопје може да допринесе за интересен тек и на последните две кола.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:30ч

АСТРАХАНОЧКА – ИЗЕВСК (Русија Супер лига)

18:00ч

ВАРДАР – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (Македонија Супер лига, плеј-оф)

АЕК – ОЛИМПИЈАКОС (Грција 1, плеј-оф)

ПОГОН ШЧЕЦИН – КОШАЛИН (Полска Супер лига, плеј-оф, жени)

МАДЕИРА – ПОРТО (Португалија 1, плеј-оф)

РОСТОВ ДОН – ЛАДА ТОЉАТИ (Русија Супер лига, плеј-оф, жени)

18:10ч

САВЕХОФ – АЛИНГСАС (Шведска 1, плеј-оф)

19:00ч

СПАРТАК ВОЈПУТ – ШАМОТ (Србија Супер лига, плеј-аут)

19:15ч

СТОРХАМАР – КРИСТИЈАНСАНД (Норвешка 1, плеј-оф, жени)

19:30ч

ХЕРНИНГ ИКАСТ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, плеј-оф, жени)

МАКАБИ ЛЕ ЗИОН – ХАПОЕЛ АШДОД (Израел 1, плеј-оф)

20:15ч

КВИЖИН – ГВАРДИЈА ОПОЛЕ (Полска  Супер лига, плеј-оф)