ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ливриниќ и Галаци очекуваат триумф

Скратениот избор на натпревари за денешната програма носи десетина средби. Меѓу нив е и еден дуел на кој ќе настапи ракометарка од Македонија која е и репрезентативка, Елена Ливриниќ.

Галаци е домаќин на Магура, а ова ќе биде тешка средба. Ситуацијата е таква што Галаци е претпоследен и мора да се потруди да освои бодови на овој меч.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:30ч

ГАЛАЦИ – МАГУРА (Романија 1, жени)

17:00ч

ПАРТИЗАН ТИВАТ – ЈЕДИНСТВО (Црна Гора, плеј-оф)

19:00ч

АИК СТОКХОЛМ – ВАРБЕРГ (Шведска 1, плеј-оф)

ЈУРМАЛАС – АСК/ЛСПА (Летонија 1)

19:30ч

ХАПОЕЛ КИРИЈАТ – МАКАБИ ТЕЛ АВИВ (Израел 1, плеј-аут)

20:30ч

ХОЛСТЕБРО – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени, плеј-оф)

ИБВ – ФРАМ (Исланд 1, жени, плеј-оф)

22:00ч

ХАУКАР – ВАЛУР (Исланд 1, жени, плеј-оф)