ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Дерби за Европа меѓу Вардар и Пелистер

Во изборот на натпревари од денешната програма на домашна сцена се играат неколку интересни средби, а еден од нив го привлекува вниманието на публиката.

Се работи за двобојот меѓу Вардар и Пелистер во рамки на Женската лига. Тоа е пресметка која е директна за пласман во европските купови и затоа е од големо значење кој ќе успее да дојде до триумф. Ако вардарки го добијат овој меч остануваат во трка за 3. Место, ддоека со победа Пелистер добива убава предност.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

АЛКОБЕНДАС – ТЕУКРО (Шпанија, Асобал)

13:30ч

ЕРЛАНГЕН – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

14:00ч

КАУСТИК – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија, Супер лига)

15:00ч

ХАНОВЕР – ФУКСЕ БЕРЛИН (Куп на ЕХФ)

ЧСМ БУКУРЕШТ – Р. ВЛЧЕА (Куп на Романија, жени)

ЗАЛАУ – ЦИСНАДЕИ (Куп на Романија, жени)

16:00ч

МИНДЕН – БИТИГХАЈМ (Германија, Бундес лига)

ШТУТГАРТ – ЛАЈПЦИГ (Германија, Бундес лига)

ВЕЦЛАР – ЛЕМГО (Германија, Бундес лига)

СУР – ТУН (Швацјарија 1, плеј-оф)

16:25ч

РАЈН НЕКАР – ФЛЕНЗБУРГ (Германија, Бундес лига)

17:00ч

ЖЕЛЕЗНИЧАР – НОВИ ПАЗАР (Србија, Супер лига, плеј-оф)

БУДАОРС – ЕРДИ (Унгарија 1, жени)

17:30ч

ВАРДАР – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Женска лига, плеј-оф)

18:00ч

СТРУГА – ВАРДАР (Куп на Македонија)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МОКРА ГОРА (Србија, Супер лига, плеј-аут)

19:30ч

ТУЛОН – МЕЦ (Франција 1, жени)