ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ден за одлука во Бундес лигата

Во последното коло од Бундес лигата во Германија се очекува ад падне одлука околу новиот шампион, но и околу тимовите кои ќе обезбедат опстанок.

Флензбург е во предност од два бода пред Кил во трката по трофејот и тоа би требало денеска да биде оправдано.

Од друга страна составите на Гумерзбах, Битигхајм и Лудвифсхафен се во трка за останок, а два од овие состави ќе ја напуштат Бундес лигата.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

КИНА – КУБА (ИХФ-шампионат на новите нации)

12:00ч

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА – ИНДИЈА (ИХФ-шампионат на новите нации)

14:00ч

БУГАРИЈА – САД (ИХФ-шампионат на новите нации)

15:00ч

БЕРГИШЕР – ФЛЕНЗБУРГ (Германија, Бундес лига)

БИТИГХАЈМ – ГУМЕРЗБАХ (Германија, Бундес лига)

ФУКСЕ БЕРЛИН – ВЕЦЛАР (Германија, Бундес лига)

ГЕПИНГЕН – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

КИЛ – ХАНОВЕР (Германија, Бундес лига)

ЛАЈПЦИГ – РАЈН НЕКАР (Германија, Бундес лига)

ЛУДВИГСХАФЕН – МИНДЕН (Германија, Бундес лига)

МЕЛСУНГЕН – ЛЕМГО (Германија, Бундес лига)

ШТУТГАРТ – ЕРЛАНГЕН (Германија, Бундес лига)

16:00ч

АЛБОРГ – ГОГ (Данска, плеј-оф)

МАЛТА – ГРУЗИЈА (ИХФ-шампионат на новите нации)

18:00ч

ИРСКА – НИГЕРИЈА (ИХФ-шампионат на новите нации)